Nápadník

Čtením a psaním ke kritickému myšlení

Vzdělávací program Čtením a psaním ke kritickému myšlení(RWCT) nabízí učitelům ucelený didaktický systém, který je možné využít téměř ve všech předmětech a na všech stupních škol. Konkrétní praktické metody, techniky a strategie jsou sestavené v otevřený, ale provázaný celek, v efektivní systém učení použitelný ve škole.Hlavním cílem programu je, aby se žáci stali samostatnými mysliteli a čtenáři, kteří se dokážou na věci dívat z různých úhlů pohledu, jsou zvídaví, cítí lásku k vědění a zodpovědnost za svět, ve kterém žijí.

Projekt Okna (o knihovnických aktivitách)

Databanka vzdělávacích knihovnických programů

Stránky databanky vzdělávacích programů (besed) Klubu dětských knihoven SKIP ČR, kterou pro vás připravili pracovníci Knihovny Jiřího Mahena v Brně, Dětského oddělení a Centra dětského čtenářství. Databanka slouží pracovníkům knihoven, kteří po přihlášení, mohou zveřejňovat, sdílet a hodnotit lekce, vzdělávací programy, besedy a další typy programů, které knihovny realizují pro své uživatele (od dětí, přes dospělé až po seniory a další cílové skupiny).

Čtenářské kluby

Stránky projektu Čtenářské kluby na podporu čtenářství dětí, najdete zde sekci „Pro knihovníky a učitele, kde lze stáhnout zpracované lekce na vybrané knihy.

kreslosklukem