Knižní weby

Čtesyrád

čtesyrád

ČTE_SY_RÁD je neustále aktualizovaná databáze k doporučování čtivých knih. Ať jste bloudící čtenář (prostě nevíte, co číst), znuděný čtenář (prostě jste už přečetli „vše“) či přesvědčený nečtenář (prostě nečtete) – ČTEnářův SYmpatický RÁDce Vám najde „ty pravé“! Ty, které Vás pobaví a potěší. Ty, které Vás ovlivní a posunou. Ty, u kterých nebudete chápat, jak jste je mohli míjet. Ty, které si zamilujete a budete se k nim neustále vracet. Ty, které pak budete dále sami doporučovat.

Bibiohelp

biblio

Léčba knihou! Dostali jste se do tíživé životní situace? Potýkáte se s vlekoucími se problémy, nejistotou, úzkostí, těžkým onemocněním či s handicapem? Chtěli byste pomoci sobě nebo svým blízkým, ale nevíte jak? Zaručený recept na vyřešení všech problémů vám nabídnout nemůžeme, ale můžeme vám prostřednictvím vybraných knižních titulů naznačit cestu, směr, inspirovat vás …

Čti plus

čti

Čti plus je webový portál, kde se dozvíte o edici knížek Čti+, můžete si prohlédnout ukázky, přečíst různé zajímavosti, zasoutěžit si.

Čítárny.cz

citarny (1)

Portál Citarny.cz je dnes největší českou populární databází o knihách nejen pro děti a mládež, určenou převážně rodičům učitelům, knihovníkům a samozřejmě čtoucí mládeži, starším dětem a široké veřejnosti. Na portálu je k dispozici jedinečná databáze spisovatelů, ilustrátorů a překladatelů. Uveřejňujeme ukázky z knih, rozhovory s autory, jejich profily, aktuální zprávy. Projekt v takovém rozsahu nemá v Evropě a ani jinde na světě obdoby.

Portál české literatury

portalčl

Portál české literatury je primárně určen k propagaci české literatury v zahraničí prostřednictvím poskytování informací. Portál si klade za cíl ve výběrové podobě postupně zpřístupňovat především informace o žijících a v současné době tvořících literátech a o jejich díle (prozaici, básníci, dramatici, esejisti a autoři knih pro děti a mládež). Portál nemá v úmyslu nahrazovat vyčerpávající akademické zdroje informací, jeho ambicí je sloužit jako centrální a moderní zdroj pravidelně obměňovaných a aktualizovaných informací, určených hlavně pro zahraniční odbornou veřejnost (bohemisté vč. studentů, překladatelé, nakladatelští redaktoři, literární centra), pořadatele literárních akcí (festivaly, veletrhy, čtení, výstavy), publicisty, krajany či pro běžné čtenáře a zájemce o českou literaturu. Portál české literatury je spravován Institutem umění.

Svaz českých knihkupců a nakladatelů (SČKN)

svaz

SČKN zveřejňuje pravidelný týdenní žebříček prodaných knih, vytváří bibliografickou databázi vydaných knih www.ceskeknihy.cz , pořádá Cenu Jiřího Ortena pro mladé autory a vytváří kampaně na podporu čtení.